Home / Tag Archives: куглање

Tag Archives: куглање

Заврши проектот “ Кугламе и среќни сме“

Синоќа се одржа завршницата од проектот „Кугламе и сме среќни“ во кугларницата во Спортската сала „Боро Чурлевски“. Пред голем број љубители на овој спорт, кои едвај ги собра во кугларницата, се натпреваруваа осум екипи, кои беа предводени од јавни личности ...

Read More »

Александар Јовановиќ е првак на Битола во куглање

Во кугланата во спортската сала „Младост“, вчера заврши градското првенство во куглање во организација на Кугларскиот клуб „Хераклеа“ од Битола. Турнирот за првпат е дел од четвртоноемвриската програма на општината, а на доделувањето на наградите присуствуваа градоначалничката на општина Битола ...

Read More »

Александар Соколовски сениорски првак на Македонија во куглање

Битолчанецот Александар Соколовски (КК Макпетрол) во машка конкуренција е новиот сениорски првак на Македонија во куглање на првенството што се одржа во скопските кугларници “Борис Трајковски“ и “Мусандра“. Соколовски на првенството собори вкупно 1.228 кегли, втор заврши ланскиот првак Сашо ...

Read More »