Don't Miss
Home / Tag Archives: мај

Tag Archives: мај

“Транспортер“ почнува од почеток

Денеска во Скопскиот основен суд во Скопје продолжи судењето на обвинетите во случајот со “ бесплатниот превоз’ “ Транспортер“ Но иако на денешното судење требаше да бидат читани над 2.000 докази, судењето по неколку часа судење е прекинато и поради ...

Read More »

Пресудата за Тенк среда на 23 мај

Пресудата за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство ќе биде објавена за шест дена. На денешнот рочиште во Кривичниот суд во Скопје беа изнесени завршните зборови на обвинителство и одбрната на обвинетите. Специјалното јавно обвинителство во завршните зборови за предметот побара ...

Read More »

Судот не знае каде живее Мијалков

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, не се појави на денешното рочиште за предметот „Тортура“ во Кривичниот суд. Како што беше кажано на судењето, Мијалков не ја примил поканата за денешното рочиште, па затоа обвинителите истакнаа дека доколку не може ...

Read More »

Прифатена оставката на Груевски

Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ на вечерашната седница ја прифати неотповикливата оставка на Никола Груевски од претседателската функција, изјави денеска генералниот секретар на партијата, Христијан Мицковски. Според неофицијални информации, 100 членови на ЦК гласале за избор вонреден Конгрес и избор ...

Read More »

Со координација до подобри резултати

Раководителката на Секторот за дејности од јавен интерес од Општина Карпош, Анета Марковска-Илиевска, денеска во просториите на ООУ „Лазо Трповски“ одржа координативен состанок со ангажираните образовни и лични асистенти, кои работат со децата со пречки во развојот кои се школуваат  ...

Read More »