Don't Miss
Home / Tag Archives: маврово

Tag Archives: маврово

Златен медал за битолчанката Теона Манго на државниот натпревар во Сноубординг-Велеслалом во Маврово

Вчера, во Маврово, се одржа Државниот натпревар во Сноубординг-Велеслалом за деца и јуниори на кој зедоа учество 40тина учесници од Република Македонија. Златниот медал во категоријата за јуниорки од 16 до 18 години го освои битолчанката Теона Манго (16год) член ...

Read More »

ЗК Пелагонија купува хотели!?

Земјоделскиот комбинат „Пелагонија” од Битола како што ни јавуваат извори на порталот на Битолски весник ја шири својата дејност и во хотелскиот бизнис. Имено, деновиве преку Македонската берза, Комбинатот го купила хотелот „Маврово” од Маврово. Компанијата сега поседува удел од ...

Read More »