Home / Tag Archives: мазда

Tag Archives: мазда

Синоќа запалени уште две возила во Битола

Рано изутрината околу три часот по полноќ во Битола се опожарени уште две патнички возила. Опожарени се патничко возило од марката „Опел корса„ сопственост на Х.Т. и патничко возило марка „Мазда“. Според некои очевидци утрината околу три часот се слушнала ...

Read More »