Home / Tag Archives: медал

Tag Archives: медал

Златен медал за битолчанката Теона Манго на државниот натпревар во Сноубординг-Велеслалом во Маврово

Вчера, во Маврово, се одржа Државниот натпревар во Сноубординг-Велеслалом за деца и јуниори на кој зедоа учество 40тина учесници од Република Македонија. Златниот медал во категоријата за јуниорки од 16 до 18 години го освои битолчанката Теона Манго (16год) член ...

Read More »

Самураите подготвени за државното

Кик боксерите на кик-бокс клубот Самурај од Битола деновиве ги завршуваат подготовките за претстојното државно првенство во кик-бокс за сите возрасти, кое ќе се одржи в сабота во Штип во организација на Кик-бокс федерацијата на Македонија. Тренерот на Самурај, Тони ...

Read More »