Home / Tag Archives: Мета

Tag Archives: Мета

Мета: Состојбата во Албанија драматична

По силниот земјотрес што ја погоди Албанија, албанскиот претседател, Илир Мета и лидерот на Демократската партија, Лулзим Баша, изутринава  пристигнаа во меноста Тумана, кадешто силниот земјотрес предизвика голема материјална штета. Во изјава за новинарите, Мета рече: „Многу драматична ситуација. Се ...

Read More »