Home / Tag Archives: Мијалковм осуден

Tag Archives: Мијалковм осуден

За изборните нерегуларности по 3 години затвор за Мијалков и Тачи

Три години затвор за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, а три години и два месеци затвор за лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Поранешниот член на ДИК, Бедредин Ибраими е осуден на четири години и шест месеци  затвор, а членовите ...

Read More »