Home / Tag Archives: Митко

Tag Archives: Митко

Чавков останува притвор

Апелацискиот суд ја отфрли жалбата и го потврди решението на Основниот суд Скопје 1, со кое Митко Чавков останува во притвор во истражниот затвор во Шуто Оризари. Образложението на Апелацискиот суд било дека жалбата е некомплетна. Основното јавно обвинителство за ...

Read More »

Тони Мицевски и Митко Стојковски се враќаат во Пелистер!?

Иако засега нема официјална потврда сепак според добро информирани извори на порталот на Битолски весник полека се средуваат  состојбите во ФК Пелистер.И покрај тоа што  најавија  заминување од клубот  поранешните доминатни сопственици на Пелистер  сепак искажале подготвеност да останат во ...

Read More »

Митко Чавков штрајкува со глад

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27 април, штрајкува со глад во затворот во Шутка, објави Телма. Чавков доби 30-дневен притвор на барање на Јавното обвинителство кое го ...

Read More »

Заврши распитот на Митко Чавков

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на БЈБ, Митко Чавков кој утрово беше приведен за настаните од 27 април, дал исказ пред судија на претходна постапка. Како што неофицијално дознаваме, во судот завршен е распитот и на уште петмина ...

Read More »

Чавков имал срцев удар

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, вчера бил примен на Клиниката за кардиологија каде што лекарите констатирале инфаркт. Тој бил донесен од струмичката болница на Клиниката за кардиологија, каде што првично бил сместен, а како што дознаваме ...

Read More »