Home / Tag Archives: Мицкоски

Tag Archives: Мицкоски

Заев и Мицкоси во домашна изолација

Лидерите на двете најголеми политички партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски од денеска се во задолжителна изолација, соопшти министерот за здравство Венко Филипче на денешната вонредна прес конференција во Владата. -Лидерите на двете најголеми се во задолжителна домашна изолација бидејќи ...

Read More »

ВМРО го напушта Парламентот

Извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва одлучува дали ќе го напушти Собранието. Лидерот Христијан Мицкоски денеска изјави дека не гледа потреба ВМРО-ДПМНЕ и натаму да учествува во работата на Собранието, бидејќи не бил испочитуван договорот, денеска да се распушти Парламентот. ...

Read More »

Мицкоски: Нема разговори со СДСМ за Законот за јавно обвинителство

Нема разговори меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за Законот за јавно обвинителство, потврди денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски кој уште еднаш го повтори ставот дека неговата партија е за закон за јавно обвинителство, но за закон кој што ќе ...

Read More »

Христијан Мицкоски:На сцена е криминален октопод

Денес се покажа дека имаме работа со криминален октопод, напиша на фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, откако италијанскиот весник Ла Верита објави нови аудио-снимки, на кои, според весникот, меѓу другото се слуша како специјалната јавна обвинителка Катица Јанева му ...

Read More »

За Заев, Мицкоски е неодговорен политичар

Пред утрешниот ТВ дуел со лидерот на опозицијата Мицкоски,премиерот Зоран Заев изјави дека е тешко да се дебатира со него бидејќи „е неодговорен“. – Тежок, неодговорен, за многу важни работи не помага на државата. Разбирам дека опозицијата треба да е ...

Read More »

Мицкоски од Битола:Претседателските избори клучни за државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа ...

Read More »

ТВ дуел Заев-Мицкоски

Канал 5 соопшти дека ќе биде домаќин на телевизискиот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По прелиминарно искажаната подготвеност на двајцата лидери и неколкудневни консултации со двете страни, договорено е дуелот да се одржи ...

Read More »

Мицкоски искажа сомневање за криминал во СЈО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски за прв пат вечерва, по лидерската средба откри што побарал при разговорите со премиерот Заев. Тој побарал да се формира комисија од политички партии која ќе направи ревизија за тоа како се потрошени 20 милиони евра ...

Read More »

Христијан Мицкоски подготвен да биде премиер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на МРТ на прашањето дали е подготвен да биде премиер на Република Северна Македонија, одговори: -Јас сум подготвен да бидам премиер на Македонија. Мицкоски не сакаше да одговори дали нема да го ...

Read More »

Мицкоски одби да им се обрати на присутните на протестот

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се приклучи на протестот против уставните измени пред Собранието, но иако повикан не се обрати на импровизираната бина. Неколкупати, преку микрофонот на импровизираната говорница демонстрантите го повикаа Мицкоски да се обрати на граѓаните ...

Read More »