Don't Miss
Home / Tag Archives: мртво

Tag Archives: мртво

Единаесетгодишно дете пронајдено мртво

Единаесетгодишно дете од Стајковци вчера  вечерта на последната станица на автобусот број 65, во скопската населба Сингелиќ, било пронајдено мртво. Телото на детето го нашол неговиот татко по дводеневна потрага. Детето не беше пријавено за исчезнато во полиција, таткото го ...

Read More »

Жестока реакција на Здружението “Мали херои“ од Битола

Здружението за заштита на животните и животната средина “Мали херои“ од Битола жестоко реагираат за громорозниот чин на улица “Партизанска“ во Битола, каде мртво куче врзано со јаже за контејнер ги згрози жителите на улицата и граѓаните на Битола. -Повторно ...

Read More »