Home / Tag Archives: МЗ

Tag Archives: МЗ

Негативни резултатите на лицата кои денеска се тестираа

Негативни се резултатите на сите кои денеска се тестираа за корона вирус, соопшти Министерството за здравство (МЗ). – Претпладнево на корона вирус беше тестирано едно лице кое на 7 март пристигнало во земјава од Германија, како и осум лица поврзани ...

Read More »