Home / Tag Archives: нафта

Tag Archives: нафта

Промовирана картичката за “зелена нафта“

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот за земјоделие Трајан Димковски, денеска во битолското село Кравари ја промовираше мерката за поефтино гориво за земјоделската механизација. За мерката “зелена нафта“ од програмата за директни плаќања обезбедени се 200 милиони денари. Со мерката ...

Read More »

Вработени во РЕК “Битола“ краделе нафта

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.Ј. (40) од Битола, вработен во АД „Електарани“- подружница РЕК Битола, како одговорен инжињер во надворешна експлоатација, М.К. (63) од Битола, магационер, С.Л. (61) од Битола, магационер, Н.Ч. (34) од Битола, ракувач на погонска ...

Read More »