Home / Tag Archives: Незаборав

Tag Archives: Незаборав

“Незаборав“ по 9-ти пат

Вечерва во Центарот за култура во Битола со почеток во 20 часот ќе се одржи манифестацијата „Незаборав“ која по деветти пат ја организира битолскиот продуцент Панде Димитровски. Оваа година „Незаборав“ ќе биде посветен на фестивалските фолк рефрени создадени и испеани ...

Read More »