Home / Tag Archives: Ниш

Tag Archives: Ниш

Петмина загинати во судир на воз и автобус кај Ниш

Бројот на загинати во несреќата што се случи утрово кај Ниш, кога воз удри во автобус, се искачи на 5. Повредени се 30 луѓе. Од силината на ударот, автобусот, кој пренесувал деца во средно училиште, е преполовен. Повредените се згрижени ...

Read More »