Home / Tag Archives: НЛБ

Tag Archives: НЛБ

Запрена истрагата за случајот “Банки“

Директорите на НЛБ банка, Ѓорѓи Јанчевски и Љубе Рајевски, ексминистерот Томе Тромбев и поранешниот градоначаник на Битола, Владимир Талески, како и уште четири лица, се спасија од кривичен прогон, односно нема да одговараат за случајот „Банки“. Обвинителството за организиран криминал ...

Read More »