Home / Tag Archives: новинарката

Tag Archives: новинарката

Новинарите ја напуштаат 1 ТВ

Почнаа да бегааат новинарите и уредниците од 1ТВ. Откако неформалниот сопственик на 1ТВ Бојан Јовановски – Боки 13 вчера беше уапсен и доби 30 дневен притвор поради перење пари и примање награда за противзаконско влијание, главниот и одговорен уредник на ...

Read More »