Don't Miss
Home / Tag Archives: новогодишен

Tag Archives: новогодишен

Новогодишен концерт на Камерниот оркестар

Камерниот оркестар на Битола вечерва  ќе го одржи традиционалниот новогодишен концерт, годинава со наслов „Џејмс Бонд Симфонија“. Од Центарот за култура-Битола информираат дека станува збор за музичка понуда која предизвика голем интерес во повеќе македонски градови, серијал концерти, кои завршуваат ...

Read More »

Крупните инфраструктурни проекти продолжуваат и во Новата 2015 година

На неколку дена пред дочекот на Новата 2015 година, градоначалникот на Битола, д-р Владимир Талески во својот кабинет го одржа својот традиционален (пред)новогодишен прес. На прес- конференцијата Талески ги запозна битолските новинари со реализираните проекти во 2014 година, во сите ...

Read More »

Најлудата ноќ битолчани ќе ја прослават со спектакуларен концерт на Калиопи

Битолчани Новата Година ќе ја прослават со поп дивата Калиопи. Најлудата ноќ, битолчани ќе ја дочекаат со најголемата музичка ѕвезда, поп дивата Калиопи која  ќе ги забавува на плоштадот Магнолија. Ова денеска на заедничка прес-конференција го соопштија, градоначалникот Владимир Талески ...

Read More »