Home / Tag Archives: обвинет

Tag Archives: обвинет

И Јордан Ристевски призна вина

Поранешниот советник на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Центар, Јордан Ристески, призна вина денеска пред судот како обвинет во предметот на СЈО за насилствата во Општина Центар. За време на расправата во судот дали да се одложи рочиштето, поради отсуство на адвокатот ...

Read More »

Се одложи судењето за „Труст“, Кочан не направил увид во доказите

За седум дена се одложи судењето за случајот „Труст“, во кој обвинет е бизнисменот Сеад Кочан, бидејќи одбраната не добила листа на докази. Обвинителот на СЈО Гаврило Бубевски истакна дека тие до судот ги доставиле доказите во доволен број примероци, ...

Read More »

Четири години затвор за напаѓачот на Шекеринска

Судот му изрече пресуда од четири години затвор за обвинетиот Панче Ангелов, кој на 27-ми април изврши насилство над тогашната пратеничка Радмила Шекеринска. При изрекувањето на казната судијката рече дека судот ги зел в предвид и олеснувачките и отежнувачките околности, ...

Read More »

Обвинет најави откривање вистината за Диво Насеље

Бајрам Елшани, еден од обвинетите во судската постапка за случајот Диво Насеље во судница стана и пред сите присутни и се обрати на судијката дека, како што рече, се ќе биде, и тој ќе ја открие целата вистина за случајот ...

Read More »

Повторно се отвора случајот со бомбата во “Епинал“!?

По четири години случајот со подметнатата бомба во хотелот “ Епинал “ за време на Манифестацијата на Битолски весник “ Избираме најуспешни битолчани “ која се одржа во 2010 година, по се изгледа повторно ќе се отвори. Иако за овој ...

Read More »