Don't Miss
Home / Tag Archives: одложи

Tag Archives: одложи

ЛДП нема да гласа за Законот за амнестија

Пратениците на ЛДП, владиниот коалиционен партнер, нема да гласаат за предлог-законот за амнестија со кој треба да бидат опфатени околу 50-тина обвинети за упадот во Собранието на 27 април лани. Ова беше кажано на седмото изборно собрание на Либералдемократите. Од ...

Read More »

Талат Џафери се сожали.Утре неработен ден за пратениците

Собранискиот спикер Талат Џафери се премисли-утрешната седница иако закажана,се одложи. Пратениците веќе добиле смс порака дека седницата планирана за утре се презакажува за в понеделник. Според неофицијалните информации од собранието,седницата се одложува поради активностите на дел од политичарите околу одбележувањето ...

Read More »