Home / Tag Archives: официјално

Tag Archives: официјално

Црна Гора официјално стана членка на НАТО

Црна Гора  официјално стана 29. членка на НАТО откако на церемонијата во Стејт департментот, делегацијата на Црна Гора, предводена од премиерот Душко Марковиќ, ги предаде инструментите за ратификација на Северно-атлантскиот договор на американскиот потсекретар Томас Шанон. -Ветувањето за членство носеше ...

Read More »

Сашо Стаматов и официјално нов директор во ЈП “Пазари “

Сашо Стаматов и официјално е нов директор на јавното претпријатие “Пазари“- Битола. Сашо Стаматов на функцијата директор на ЈП “ Пазари “ доаѓа на местото на сега веќе екс-директорот Благој Дивитаров. Од повеќето кандидати, кои конкурирале за челната позиција во ...

Read More »

На интимна церемонија се венчаа Анџелина Џоли и Бред Пит

И официјално, најпопуларниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит се венча изминатиот викенд во Франција. Церемонијата се одржа во најголема тајност во саботата, а сето тоа го потврди официјалниот портпарол на популарниот пар за Агенцијата “Асошијетед прес“. Златниот холивудски ...

Read More »