Home / Tag Archives: ОЈО

Tag Archives: ОЈО

Катица вторник на распит кај Рускоска

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вторник е повикана на распит за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Во ОЈО денеска беше одложено сведочењето на обвинителот Бурим Рустем од СЈО за ...

Read More »

Нови апсења за претепувањето на Села

Јавното обвинителство денеска ја прошири постапката за настаните во Собранието на  Македонија од 27 април и нападот врз Зијадин Села. Надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрага за уште пет лица за сторено кривично дело убиство во обид ...

Read More »