Home / Tag Archives: ОК

Tag Archives: ОК

Коронавирусот ги обедини власта и опозицијата.

Коронавирусот ги обедини власта и опозицијата. Денеска претседателот на Комисијата за безбедност при Советот на Општина Битола и лидер на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Иванчо Тошевски, оствари средба со градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска. На средбата Петровска го информираше Тошевски ...

Read More »

Катица до Орце: Се ќе биде ОК

Не се секирај за ништо се ќе биде ОК”, му вели специјалната обвинителка Катица Јанева на бизнисменот Jордан Камчев во еден дел од снимката.На новата снимка што утрово ја објави новинарот на италијанскиот весник „Ла верита” се слуша и гласот ...

Read More »

Чистка на Тошевски во ВМРО ДПМНЕ

Доцна синока новиот лидер на  ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Иванчо Тошевски го престави новиот Општински комитет на партијата.Општ впечаток е дека Тошевски се збогува со најголемиот број стари членови на партијата и дека им се заблагодари на усугите на сите блиски ...

Read More »