Home / Tag Archives: опозиција. ЕУ. Унгарија

Tag Archives: опозиција. ЕУ. Унгарија

Унгарската опозиција бара Груевски да биде екстрадиран

Лидерите на три опозициски партии во унгарскиот Парламент во заедничко писмо ја оценуваат како „срамна“ одлуката на владата на Виктор Орбан да му додели азил на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, пренесува Еурактив. -Неприфатливо е да дознаваме од странските медиуми ...

Read More »