Don't Miss
Home / Tag Archives: Орка

Tag Archives: Орка

Орце Камчев ги повлекува бизнисите од Македонија

Бизнисменот Орце Камчев во изминативе месеци тивко и полека ги напушта бизнисите во земјава, пишува Слободна Европа. Се повлече од управувањето и стана малцински сопственик на Систина, а претходно се повлече од директорското место во Орка Холдинг. Осомничениот бизнисмен во ...

Read More »

НЛБ Тутунска банка ја продава Здравје Радово

Здравје Радово“ најголемата млекарница во Македонија ќе се продава. На 16-ти месецов извршител напрвил заплена во сопственичкиот удел во млекарницата. Според официјален документ објавен на Централниот регистар, „Здравје Радово“ должи 4 милиони и 300 илјади евра како главен долг, 20 ...

Read More »

Катица Јанева: Империјата “ испрала “ 11 милиони евра

СЈО попладнево информираше дека во рамки на истрагата „Империја“ судот донел решенија за определување на привремена мерка одземање на дел од имотот заради обезбедување на правните лица ДПТУ Орка холдинг АД Скопје и ДПТУ Ексико ДООЕЛ Скопје и решенија за привремено ...

Read More »