Home / Tag Archives: оскаровка

Tag Archives: оскаровка

Пред камерите и во филмовите сум вистинската Бинош

Сакам Македонија да биде дел од Европската унија, тоа како македонски народ го заслужувате, истакна оскаровката и филмска дива Жулиет Бинош на пладневната прес-конференција со новинарите, фановите, филмаџиите и ги собра сите аплаузи од многубројните присутни. Еден час присутните имаа ...

Read More »

Жулиет Бинош ја посети “Хераклеја Линкестис“

Француската актерка Жулиет Бинош, која доцна синоќа пристигна во Битола на ИФФК „Браќа Манаки”, денеска ги посети античкиот локалитет Хераклеја Линкестис, а подоцна замина во посета и на Охрид. Според организаторите на фестивалот, на француската дива , која во моментот ...

Read More »

Се е подготвено за фестивалот “Браќа Манаки“

Битола подготвена го дочекува утрешното свечено отворање на Интернационалниот филмски фестивал “Браќа Манаки“ . Влезници за утрешното свечено отворање нема ни за лек. А распродадени се и влезниците за проекцијата на филмот “ До балчак“ која ќе биде в недела. ...

Read More »