Home / Tag Archives: остаква

Tag Archives: остаква

Прифатена оставката на Груевски

Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ на вечерашната седница ја прифати неотповикливата оставка на Никола Груевски од претседателската функција, изјави денеска генералниот секретар на партијата, Христијан Мицковски. Според неофицијални информации, 100 членови на ЦК гласале за избор вонреден Конгрес и избор ...

Read More »