Home / Tag Archives: останува

Tag Archives: останува

На Чавков, Мукоски, Василевски одреден куќен притвор

Екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков, пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо Василевски мерката притвор им е заменета со куќен притвор, информираат од Врховсниот суд. Нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: За осомничените К.М., С.В., ...

Read More »