Home / Tag Archives: осуда

Tag Archives: осуда

СДСМ:Најостро го осудуваме инцидентот во Липковскиот регион

Најголемата опозициска партија, СДСМ, порача дека најостро го осудува инцидентот во липковскиот регион. Истовремено посочува на нерасветлувањето на инцидентите од безбедносен карактер во последниот период, порачувајќи дека тоа отвора простор за различни шпекулации. -Социјалдемократскиот сојуз посочува дека нерасветлувањето на инцидентите ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ го осуди нападот на караулата Гошинце

Повикуваме институциите одлучно и решително да постапат за расчистување на овој случај, и да ја обезбедат законитоста, сигурноста и стабилноста по сите основи, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во кое најостро се осудува терористички настан во селото Гошинце. – ...

Read More »