Home / Tag Archives: отворена

Tag Archives: отворена

Со битолско чупе на Пелистер

Во зимски авантури со Битолското чупе Приклучи се на Фејсбук активацијата на Бимилк и освојвикенд на Пелистер! Лимитираната зимска колекција на Битолскиот јогурт на почетокот од месецов е на полиците во маркетите, но успеавте ли и вие доволно да се ...

Read More »

“Куќичката на Дедо Мраз” отворена за донации

Во срцето на Битола, наспроти Саат кулата, од саботата, 24. декември, по четврти пат и оваа година започнува хуманитарната акција “Куќичката на Дедо Мраз”. Куќичката на Дедо Мраз беше отворена точно  на пладне со настапот на детскиот хор  “Звончиња”. Во ...

Read More »