Home / Tag Archives: П. дијагноза

Tag Archives: П. дијагноза

Кривична пријава против доктор за давање погрешна дијагноза

Битолската полиција денеска поднесе кривична пријава против 63-годишниот Д.П. од Битола поради несовесно лекување болни и тешки дела против здравјето на луѓето. Како што информираа од СВР Битола, пријавениот во текот на 2017 година на Клиничката болница во Битола како ...

Read More »