Home / Tag Archives: парите

Tag Archives: парите

Циле на распит кај Русковска

Силјан Мицевски, кој е на распит кај Русковска, рече дека по втор пат дава исказ за случајот „Рекет”. Тој во изјава за медиумите рече дека парите ги уплатил на сметка на „Меѓународен сојуз“, чиј прв човек е Бојан Јовановски, а ...

Read More »