Don't Miss
Home / Tag Archives: Петар Богоевски

Tag Archives: Петар Богоевски

Осуммина функционери на ВМРО ДПМНЕ заштитени сведоци на СЈО

Осум функционери на ВМРО-ДПМНЕ, луѓе од највисокото партиско раководство, всушност од најблиското опкружување на лидерот Никола Груевски се заштитени сведоци на СЈО, рече еден од иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески во вечерашното гостување во Топ тема на телевизијата ...

Read More »