Home / Tag Archives: плоча

Tag Archives: плоча

Мермерна плоча падна на патот на Плетвар

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Read More »