Home / Tag Archives: Пмпео

Tag Archives: Пмпео

Помпео:Кина криеше колку короната е опасна

Американскиот државен секретар Мајк Помпео повторно го обвини Пекинг за избувнување на пандемијата со Ковид-19 и го обвини дека ја користи ситуацијата за напад врз соседите, иако претходно ја поздрави кинеската помош со медицинска опрема. Помпео изјави дека САД верува ...

Read More »