Home / Tag Archives: поддршка

Tag Archives: поддршка

Мицковски веќе ја обезбеди поддршката на делегатите

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, досега ја обезбедил поддршката од околу 200 од вкупно 540 делегати што треба да го изберат новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ на конгресот закажан за 22 и 23 декември во Валандово, чие оддржување стана неизвесно, ...

Read More »

Средба на градоначалничката Петровска со битолчани

Градоначалничката на Општина Битола, м-р Наташа Петровска и денес имаше отворен ден за средби со граѓаните на Општина Битола. Овој е втор петок, откако градоначалничката започна со реализација на ваквите активности, преку кои на директен, непосреден начин остварува комуникација со ...

Read More »

Шекеринска: Максимална поддршка за Наташа како градоначалник на Битола

На претходните избори Битола го одлучи победникот. Убедена сум дека на овие локални избори Битола повторно ќе да даде шанса за живот во Битола, живот во Македонија. Како влада ќе даваме поддршка на секоја општина која работи вредно и упорно ...

Read More »

Кирацовски: Битола нема да биде повеќе град што тони и од кој младите се иселуваат

-Денес сме во посета на Битола, на средби со граѓаните, со стопанствениците, со пазарџиите а во поддршка на нашиот кандидат за градоначалник Наташа Петровска која што впрочем е фаворит на битолчани на овие избори а и во поддршка и на ...

Read More »

Огромна поддршка за Битолски весник

По објавувањето на текстот за скандалозниот и монструозен план на суетниот градоначалник на Битола, Владимир Талевски за згаснување на Битолски весник, редакцијата на  Весникот доби огромна поддршка. На нашите редакциски телефони, како и на меил адресата голем број наши читатели ...

Read More »

Поддршка од Општина Карпош за Битолски весник

Откако градоначалникот на Битола, Владимир Талевски ја прекина соработката со Битолски весник, Весникот наидува на поддршка од другите општини. Така деновиве Битолски весник склучи Договор за  соработка со градоначалникот на Општина Карпош Стевче Јакимовски. Тоа е уште една потврда дека ...

Read More »

Зоран Заев: Анкетите ќе ги скројат листите за градоначалници

СДСМ ќе ги бира кандидатите за градоначалници во зависност од тоа кој претендет ќе оствари најдобри резултати на анкетите за поддршка од граѓаните. Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека резултатите од анкетите ќе им бидат водилка. –Изборните ...

Read More »

Груевски со поддршка за реформите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска, заедно со членот на Извршниот комитет Никола Тодоров оствари средба со амбасадорот на САД во Република Македонија Џес Бејли. Соговорниците разговараа за актуелната состојба приоритетите и предизвиците на државата. „Беше констатирана заложбата Република Македонија ...

Read More »

Поддршка за Марко Чаласан од македонски бизнисмени и музичари

Не постои Македонец којшто не слушнал за името Марко Чаласан. „Генијалецот по информатика” поседува такви вештини што дури и самиот CNN во 2010-та година направи сторија за него, па за него може слободно да се каже дека знае целиот свет. ...

Read More »

Новаци дел од манифестацијата “Македонија во ритамот на Европа”

Општина Новаци е избрана меѓу дваесетте општини во Република Македонија  да биде дел од манифестацијата „Македонија во ритамот на Европа” во 2017 година. Целта на манифестацијата е поттикнување , развивање , препознавање и зачувување на младите таленти, промоција на интеркултурализмот, ...

Read More »