Home / Tag Archives: подготовки

Tag Archives: подготовки

Срџан Захариевски нов тренер на Пелистер

За фудбалерите на Пелистер одморот заврши. Десетте дена кои им ги даде сега веќе екс тренерот на Пелистер, Наџи Шенсои, кој по елиминацијата од Лех Познањ спогодбено ја напушти тренерската клупа на битолскиот прволигаш, завршија. Денеска,  попладнето, точно во 17 ...

Read More »

Пелистер утре стартува со подготовки

Фудбалерите на Пелистер по десет дневната пауза утре стартуваат со подготовките за новото првнество. Се очекува првата прозивка утре да ја одржи новиот тренер на Пелистер Илчо  Захариевски, кој според извори на Битолски весник е наследникот на Наџи Шенсои, кој ...

Read More »

Червар повика 30 ракометари за подготовките во Битола

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Лино Червар, го објави списокот на ракометари повикани за собирот што ќе се одржи в понеделник (19 септември) во спортската сала „Младост“ во Битола. На првичниот список на Червар за претстојните натпревари од квалификациите ...

Read More »

Подготовки на Пелистер во Банско,Бугарија: Три средби без пораз

  Фудбалерите на Пелистер, на теренот во Банско, Бугарија, го одиграа и третиот контролен натпревар од подготовките кои ги одработуваат во тоа место. По нерешениот натпревар против Победа 2:2, како и по убедливата победа над Марек Дупница (3:0), во последниот ...

Read More »

Хаџиевски: Посилни сме од есенскиот Пелистер

Фудбалерите на Пелистер во неделата се вратија во Битола по 14 дена подготовки кои ги минаа во Белек, Анталија. По двете седмици на “пелистерци“ им преостануваат помалку од две седмици до стартот на пролетниот дел кој е закажан за 1 ...

Read More »

Од идната недела Анталија нова фудбалска база за Пелистер

Фудбалерите на Пелистер од идната седмица ќе ги продолжат подготовките во Турција, во Анталија, во местото кое е база на повеќе од стотина екипи од цела Европа. Фудбалерите на Пелистер ќе бидат сместени во хотелот “Ела квалити”, каде Пелистер ќе ...

Read More »

Возачите на ЛТД ги започнаа подготовките

Иако,  временските прилики не им одат во прилог, мотокростистите на ЛТД минатиот викенд ги започнаа подготовките за новата сезона. -Започнавме да тренираме во Грција на патеката кај Толемаида, бидејќи таму е потопло и може да се вози. Но, далеку сме ...

Read More »