Home / Tag Archives: порача

Tag Archives: порача

Хан: Не верувам дека Груевски ќе биде испорачан од Унгарија

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан порача утрово пред почетокот на Советот на министри за надворешни работи на ЕУ рече дека не верува дека Никола Груевски ќе биде екстрадиран од Унгарија во Македонија. Запрашан дали ги поддржува амандманите на Европскиот Парламент ...

Read More »