Home / Tag Archives: поранешен

Tag Archives: поранешен

Нова кривична пријава против поранешниот директор на ЈП “Нискоградба”

СВР Битола, Одделение за криминалистичка полиција до ОЈО Битола поднесе кривична пријава  против лицата К.К (55), М.М. (59) , В.П. (58) и С.Х. (55) сите од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “Злоупотреба на службена положба ...

Read More »

Во полициската акција “Јагула“ уапсен екс-градоначалникот на Охрид, Александар Петрески

Кривичните дела се правени од 2007 до 2013-та година, со што осомничените го оштетлите општинскиот буџет за 47 милиони денари, а се стекнале со противправна имотна корист од 148 милиони денари, а 2 милиони денари во лична корист на екс ...

Read More »