Home / Tag Archives: портал

Tag Archives: портал

Со “унгарски“ пари се финансираат опозиционите медиуми во Македонија

Словенечкиот портал Нецезурирано објави нов текст во кој се пишува, за како што тврдат авторите Примож Цирман, Весна Вукович и Томаж Модич, начинот на кој со унгарски пари, преку Словенија им се помагало на медиуми во Македонија кои биле блиски ...

Read More »

Миленко бара од Иванов да прогласи воена состојба

Водителот, Миленко Неделковки, по синоќешните протести против договорот со Грција, денеска побара од претседателот да воведе воена состојба доколку дојде до уште еден судир меѓу демонстрантите и полицијата. „Уште еден ваков чин на насилство од хунтава ќе значи дека Претседателот ...

Read More »

МКЦ- Битола го промовираше веб порталот за волонтирање и ги додели годишните националните волонтерски награди

Младински културен центар – Битола (Волонтерски центар на Македонија) го претстави  првиот специјализиран веб портал за волонтирање во Република Македонија www.volonter.mk.  На веб страницата  можат да се најдат корисни информации, новости, документи и публикации поврзани со волонтирањето во Македонија и ...

Read More »