Home / Tag Archives: празен

Tag Archives: празен

“Широк Сокак” широк, но празен

                                         По појавата на корона вирусот и препораките на Владата за затворање на сите угостителски објекти, ресторани, кладилници, кафетерии, казина … ја испразнија Битола.           За тоа како изгледаше “Широк Сокак” во неделата на 15 март, околу пладне, ...

Read More »

Вториот телефон на Катица празен

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска потврди дека е извештачен и вториот мобилен телефон на Катица Јанева. Рускоска вели дека во него нема ништо, односно дека е форматиран со сменет I Cloud. Инаку за овој телефон, ...

Read More »