Home / Tag Archives: преодна

Tag Archives: преодна

Собранието треба да ја избере преодната влада

Собранието на Република Македонија денеска согласно договорот постигнат на лидерската средба треба да ја избере преодната влада која ќе ги организира парламентарните избори закажани за 11 декември. Во преодната влада опозицијата треба да ги добие министерските места во секторите внатрешни ...

Read More »

Заев побара преодна влада

Овие документи се сопственост на Република Македонија и на нејзините граѓани, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва на трибината која се одржа во Универзалната сала. – Се е вистина од почеток до крај. Го урнисале уставното уредување на Македонија, ...

Read More »