Don't Miss
Home / Tag Archives: претседателски избори

Tag Archives: претседателски избори

Пендаровски од Битола: Не смееме да дозволиме режимот на Груевски повторно да се инсталира во Македонија

Kандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата за европска иднина Стево Пендаровски на вечерашниот граѓански собир на плоштадот „Магнолија” во Битола упати остри критики кон кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова и партијата која ја предложи за претседателски кандидат дека доколку тие ...

Read More »