Home / Tag Archives: прифатена

Tag Archives: прифатена

Прифатена оставката на Златко Димитровски, Петковиќ останува на клупата до среда

Во врска со поднесените оставки на спортскиот директор на РК Пелистер Златко Димитровски и тренерот Јошко Петковиќ, Управата на Пелистер излезе во јавноста со соопштение Ракометниот Клуб Пелистер А.Д. – Битола  ја информира пошироката спортска јавност и вљубеници во ракометната ...

Read More »