Home / Tag Archives: принц

Tag Archives: принц

Кејт и Вилијам очекуваат второ дете

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон очекуваат второ дете. Оваа радосна вест ја  објави Бакингемската палата. Првото дете на кралскиот пар, принцот Џорџ, родено е во јули минатата година при огромно внимание на меѓународната јавност. Вилијам е втор ...

Read More »