Home / Tag Archives: приведени

Tag Archives: приведени

Во парламентот стигнаа барањата за одземање на имунитетот

Во Собранието   стигнаа барањата за одземање на имунитетот, но се чека претседателот на Собранието Талат Џафери,кој е во шведк да ги препрати до мандатно имунитетната комисија. Во денешната акција на полицијата по наредба на обвинителството, меѓу 36-мината приведени и повикани ...

Read More »

Приведените за палењето на автомобилите ослободени

Приведените двајца битолчани кои беа од страна на битолската полиција осомничени дека ги запалиле возилата, се пуштени на слобода. По неколкучасовниот распит, битолската полиција доцна вечерва во недостиг на докази ги ослободи двајцата осомничени битолчани за палењето на автомобилите. Тие ...

Read More »

Приведени двајца битолчани за палењето на возилата

Во врска со последните палења на автомобилите во Битола кои се случија вчера и денеска во кои беа опожарени дури шест возила според извори на Битолски весник  приведени се двајца осомничени. Тие се наоѓаат во битолската полиција, а во текот ...

Read More »

СВР Битола: Приведени девет лица по кои биле распишани потерници

На подрачјето на СВР- Битола во месец септември 2014 година приведени се девет лица за кои биле распишани потерници и истите се спроведени до соодветни установи и тоа: На подрачјето на ПС Битола на 09.09.2014 година врз основа на Потерница ...

Read More »