Don't Miss
Home / Tag Archives: проектил

Tag Archives: проектил

МВР: Експлодирал проектил во близина на зградата на Владата

Отако станарите кои живеат во близина на Владата на Република Македонија реагираа дека слушнале силна експлозија во 21.55 часот, екипи на МВР излегоа на терен. Екипи за антитероризам веднаш излегле на местото и од извршениот увид пронајдено е местото на ...

Read More »