Home / Tag Archives: простест

Tag Archives: простест

Заев побара оставка од Груевски

На долгонајавуваниот голем протестен собир кој што се одржа пред Владата, лидерот на опозицијата Зоран Заев побара неотповилкива оставка на премиерот Никола Груевски и неговиот владин тим. Воедно Заев побара оставка да поднесат и републичкиот јавен обвинител Марко Зврлевски и ...

Read More »