Home / Tag Archives: протестирам

Tag Archives: протестирам

Кривична за 26 лица за оштетување на зградата на Општина Битола

Kривична пријава поднесе битолската полиција против 26 лица од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „оштетување туѓи предмети“, соопшти денеска МВР. Пријавените во периодот од 17.04.2016 год. до 27.04.2016 година во четири наврати сториле кривично ...

Read More »

“Шарена револуција“ во Битола

Во Битола не стивнуваат протестите организирани од Граѓанската иницијатива “Протестирам” , откако претседателот на државата Ѓорге Иванов ја донесе одлуката за аболиција на македонски политичари од власта и опозицијата. По Скопје, “Шарената револуција” се пресели и во Битола. Демонстрантите ја ...

Read More »