Don't Miss
Home / Tag Archives: работник

Tag Archives: работник

Еурофарм Работник стартуваше со подготовките

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски, денеска ја одржа првата прозивка и означи старт на подготовките за новата сезона, историска за битолскиот клуб кој ќе дебитира во Лигата на шампионите, како и во регионалната СЕХА-лига. На денешниот собир се појавија ...

Read More »

Падот за градежниот работник смртоносен

Падот на градежниот работник                              на  трибината на Градскиот стадион под “Тумбе Кафе “ бил смртоносен. И покрај тоа што тој по падот од  скелетон, кој според полицијата се случил во 11.45 минути, од страна на Итната медицинска помош бил ...

Read More »

Изградбата на стадионот кај “Тумбе Кафе“ ја зеде првата жртва

Новиот градски фудбалски стадион кој се гради кај “Тумбе Кафе“ ја зеде првата жртва. Денеска почина еден градежен работник кој работеше на скелето за изградба на една од трибините. Според информации на Нова Македонија работникот од засега неутврдени причини попладнево ...

Read More »

Супер купот за Вардар

Вардар е освојувач на првиот ракометен Супер-куп на Македонија, натпреварување што Ракометната Федерација на Македонија премиерно го организираше летово. „Вардарци“ попладнево на домашен терен, пред празни трибини, го пречекаа Работник од Битола (обезбеди пласман во Супер-купот како финалист на Купот ...

Read More »

Андон Бошковски останува во Еурофарм Работник

Првиот стручњак на екипата на Еурофарм Работник, Андон Бошковски и официјално останува тренер на битолските “ фармацевти”. Деновиве раководството на Еурофарм Работник и Андон Бошковски  потпиешаа едногодишен договор со дополнителна можност за плус уште една сезона. „Останувам во Еурофарм Работник. ...

Read More »

Битолчанец почина откако колегата го прегази со градежна машина

Вчера околу 13,40 часот во Битола во просторот на станбено-деловениот објект во изградба лоциран на ул.„Васко Карангелевски“ во  Нова Битола, во сопственост на градежното претпријатие „Пелистер“, З.М.(47) од Битола возач на работна машина „Бобкет“, извршувајќи работни задачи насипување на стопи, враќајки ...

Read More »

Повредениот работник на РЕК “Битола“ надвор од животна опасност

Повредениот работник, кој доцна синоќа, работејќи на багерот во копот на рудникот “ Суводол “ падна од самиот врв на багерот е згрижен во ортопедското одделение и е надвор од животна опасност. Иако,  во првиот момент се мислеше дека работникот, ...

Read More »