Home / Tag Archives: ракометен

Tag Archives: ракометен

По три децении повторно во Битола: Касим Каменица тренер на Пелистер

Тоа што веќе околу еден месец го најавивме, во саботата,  веќе е официјализирано на прес- конференцијата која ја одржа раководството на Ракометниот клуб Пелистер, којашто беше одржана во просториите на клубот. Тренерот Касим Каменица по пауза од триесет години повторно ...

Read More »

Општината Битола единствен сопственик на ракометниот клуб Пелистер

Ракометниот клуб „Пелистер“ од Битола, од неодамна стана акционерско друштво каде 100 процентен сопственик или акционер е општината Битола. Сите долгови кои РК „Пелистер” ги имаше, општината ги подмири и со тоа како и досега останува целосно да го финансира ...

Read More »

По две години ракометарите на европска сцена

Ракометарите на Пелистер по две години од учеството на европска сцена во купот на ЕХФ се враќаат на европска сцена. Идната седмица тие ќе играат во Челинџ купот каде во рамките на третото коло се сраќаваат со екипата на “Дукла“ ...

Read More »